Przykrycie lamelami Aspar

Podstawowym elementem składowym rolet basenowych są lamele (inaczej listwy, profile). Konstrukcja lamel to zamknięta multikomora, która pływa na powierzchni wody. Wyprodukowana jest z PWC lub poliwęglanu. Lamele te uzupełnione o system nawijania i elektronikę do sterowania tworzą przykrycie, które można zastosować do basenów wewnętrznych i zewnętrznych.
System można umieścić pod powierzchnią lub na powierzchni wody. Przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań konstrukcyjnych zwijarka lamel może zostać umieszczona w takim miejscu, że nie będzie zakłócała wizerunkowo okolicy.

Spółka Aspar ponad 10 lat temu opracowała własny system zwijania, który nieustannie rozwija i ulepsza dla potrzeb klientów. Wszystkie części są wykonane z masywnej stali nierdzewnej lub aluminium, a następnie poddane specjalnej obróbce w celu zwiększenia odporności w danym środowisku. Efektem jest stabilny produkt, który przy właściwym eksploatowaniu odznacza się długoletnią żywotnością.

Jednostka sterująca (elektronika) oferowana jest w dwóch wariantach, każdy z nich jest w standardzie wyposażony w przełącznik trzy-przyciskowy oraz w pilota. Zaproponujemy i wyjaśnimy wybór właściwego bezpośrednio dla Państwa rozwiązania.
W ofercie posiadamy również oszczędniejsze ekonomicznie ręczne rozwiązania przeznaczone do mniejszych basenów.

Zalety przykrycia lamelami

Oszczędza czas i pieniądze

Zakrycie basenu powoduje obniżenie kosztów ogrzewania nawet o 80 %, zużycia środków chemicznych i wody nawet o 60 % oraz kosztów związanych z pracą klimatyzacji do odwilżania pomieszczeń wewnętrznych.


Bezpieczeństwo

Rolety basenowe z lamel chronią przed upadkiem do otwartej wody. Dzieci i zwierzęta domowe będą chronione przed ryzykiem utonięcia. Ponadto w połączeniu z pozostałymi akcesoriami, np. z uchwytami, zyskają Państwo pewność, że również podczas chwili nieuwagi są one bezpieczne.

Lamele "EXTRA" według normy NF P 90 - 308

Bezpieczne rolety basenowe muszą być zgodne z normą NF P90-308

Nowy profil lamel został wzmocniony tak, by razem z dużą zawartością powietrza utrudnić zanurzenie lameli, a tym samym wzmocnić udźwig i bezpieczeństwo całej rolety. Nowy profil spełnia tę normę. W czasie, gdy nikt nie korzysta z basenu, roleta jest zablokowana pasami, żeby nikt nie mógł się dostać do basenu. Roleta musi pokrywać cały basen i musi być wystarczająco mocna, żeby uniosła masę dorosłego człowieka i dzieci.
Pływające rolety basenowe mogą zostać zainstalowane w wersji automatycznej z napędem elektrycznym, umieszczone pod powierzchnią wody lub nad. Wersja ręczna jest produkowana jedynie w wariancie nad powierzchniowym. „Pokrywy" letnie i zimowe nie spełniają normy bezpieczeństwa NF P90-308, a więc nie są bezpieczne, wręcz przeciwnie są bardzo niebezpieczne - pokrywa przylgnie do osoby, która wpadła do basenu i usztywni ją uniemożliwiając jakikolwiek ruch.

Komfort

Przykrycie lamelami jest ważnym elementem architektonicznym, który przyczynia się do atrakcyjnego wyglądu otoczenia basenu. Zarazem minimalizuje kłopoty z konserwacją. W pomieszczeniach wewnętrznych znacząco zmniejsza zapach chloru i parowanie wody z basenu. Przedłuża sezon korzystania z basenów zewnętrznych. Za sprawą pilota sterowanie jest łatwe i Państwa wygoda przy basenie nabierze nowego wymiaru.


Technologia

Przykrycie basenu lamelami jest jednym z najczęstszych typów przykrycia, popularne ze względu na swoją dużą funkcjonalność i nowoczesny wygląd. Komfortowy automatyczny system, który spełni Państwa oczekiwania, pokryje całą powierzchnię wody bez dodatnich prowadnic, kijów lub lin. System przykrycia lamelami jest dostarczany w kilku wariantach i można go umieścić na jakimkolwiek typie basenu.


Instalacja

Umieszczenie zwijarki przykrycia do wnęki za basenem

Prosta przeróbka budowlana basenu, ale wymaga większej przestrzeni. Ten system nadaje się od basenów przelewowych oraz ze skimmerem (z odsysaczami zanieczyszczeń z powierzchni wody) z wysokim poziomem wody. Cały system włącznie z zwijarką lamel umieszczony jest w oddzielnej wnęce za basenem. Z tym systemem możliwe jest wykorzystanie całej długości basenu.

Zaletą jest możliwość zainstalowania ssania bezpośrednio do systemu filtracyjnego i usunięcie zabrudzeń, które osiadły na rolecie.


Umieszczenie zwijarki przykrycia do wnęki na dnie basenu

Wnęka do przechowywania nawiniętej pokrywy jest wbudowana do dna basenu. W grę wchodzą bardziej zaawansowane przeróbki budowlane, ale nie wymaga więcej przestrzeni. Ten system nadaje się do basenów z przelewem oraz basenów ze skimmerem (z odsysaczami zabrudzeń z powierzchni wody) z wysokim poziomem wody. Wnęka jest przykryta specjalną pokrywą wyprodukowaną z PCW lub SS. Konstrukcja wsporcza wieka jest wykonana z masywnego SS, co umożliwia pewne obciążenie przez osoby.
Przy tym umieszczeniu idealnie wykorzystana jest długość basenu.


Umieszczenie zwijarki przykrycia pod schody do basenu

Przeróbki budowlane schodów tak, by powstała wystarczająca przestrzeń dla nawiniętego przykrycia z lamel. Ten system nadaje się do basenów z przelewem oraz basenów ze skimmerem (z odsysaczami zabrudzeń z powierzchni wody) z wysokim poziomem wody.
Przy tym umieszczeniu idealnie wykorzystana jest długość basenu.

Umieszczenie zwijarki przykrycia w ścianie

Estetyczne i praktyczne umieszczenie nawiniętego przykrycia w ścianie basenu. Konieczne jest dostosowanie budowlane basenu na samym początku. Ten system nadaje się do basenów z przelewem ze wszystkich stron oraz basenów ze skimmerem (z odsysaczami zabrudzeń z powierzchni wody) z wysokim poziomem wody.
W ten sposób jest w pełni wykorzystana długość basenu. Przestrzeń w ścianie może zostać zakryta panelem.

Umieszczenie zwijarki przykrycia do dna basenu

Ten rodzaj umieszczenia możliwy jest na różnych głębokościach basenu, zarówno na dnie, gdzie może zostać schowany pod osłoną z paneli lub w połowie głębokości basenu, gdzie następnie nawinięte przykrycie może zostać wykorzystane jako miejsce ewentualnego odpoczynku dla pływaków.
Nie wymaga żadnych przeróbek budowlanych.