Jak wybrać basen

Mieć basen parę kroków od domu, móc si kiedykolwiek odświeżyć, to bardzo kusząca wizja. Obecna bogata oferta basenów daje niezliczoną ilość typów, kształtów i rozmiarów basenów.

Przy wyborze konkretnego basenu należy uwzględnić przede wszystkim to, jakiemu celowi ma służyć, jak często i jak długo będzie używany w przeciągu roku. Zalecone jest, by rozważyć jeszcze przed zakupem możliwość zadaszenia basenu. Jest też ważne, by określić, jakie akcesoria zostaną nabyte do basenu, niebagatelną rolę odgrywają przy tym uwarunkowania terenu. Wymiary oraz kształt basenu należy dostosować nie tylko do powierzchni ogrodu, lecz także do możliwości finansowych każdego klienta.

Przy wybieraniu basenu z całą pewnością warto zaczerpnąć porady. Nasi eksperci pomogą Państwu nie tylko z wyborem typu basenu, ale również z wyborem właściwych akcesoriów.

Baseny ogrodowe

Baseny ogrodowe dzielą się według sposobu osadzenia w terenie na baseny wbudowane, wbudowane częściowo i baseny nadziemne. Każdy z wymienionego typu obejmuje kilka wariantów basenów różniących się od siebie zastosowanym materiałem, technologią, kształtem, wymiarami itd.

Baseny nadziemne

Baseny nadziemne przedstawiają najtańszy wariant basenów. Plusem jest łatwy montaż, postawienie basenu nie wymaga, w odróżnieniu od basenów wbudowanych, uprzednich skomplikowanych przeróbek terenu.

Baseny nadziemny produkowane są z różnych materiałów, można sobie wybrać basen dmuchany, plastikowy, foliowy z metalową konstrukcją nośną lub samonośny. Wielu klientów posmakuje korzyści z posiadania własnego basenu i po paru sezonach decyduje się w końcu na zamianę basenu nadziemnego za basen wbudowany.

Baseny wbudowane

Nieco droższe baseny wbudowane robią o wiele bardziej estetyczne wrażenie, niż tańsza opcja basenów nadziemnych. Baseny wbudowane wizualnie nie ingerują w przestrzeń, przez co można je idealnie zakomponować w ogólną aranżację ogrodu. Łatwiejsze jest także ich zadaszenie lub zabudowanie do nich przeciwprąd. Ich konstrukcja może być wykonana w różny sposób, w zależności od zastosowanego materiału rozróżniamy baseny betonowe, foliowe, laminatowe, plastikowe i ze stali nierdzewnej.

Baseny częściowo wbudowane

Baseny częściowowbudowane są kompromise między basenami wbudowanymi oraz nadziemnymi. Do ziemi zostaje wbudowana tylko część basenu, takie rozwiązanie nadaje się w szczególności do terenu pagórkowatego. Również pod kątem finansowym baseny te znajdują się gdzieś pomiędzy wcześniej omówionymi wariantami.

Zapytaj o ofertę cenową lub poradę przy wyborze!

Information about the protection of your personal data

Wiadomość zostanie wysłana na nasz adres e-mailowy, odpowiemy Państwu najpóźniej w przeciągu 3 dni roboczych. Zazwyczaj jednak odpowiadamy do kilku godzin.