Czyszczenie basenu i wody

Jeżeli chcecie Państwo kąpać się w błękitnie niebieskiej i przeźroczystej wodzie przez cały sezon, to konieczne będzie poświęcenie basenowi odpowiedniej uwagi. Jeżeli wybierzecie sobie Państwo do tego celu odpowiednich pomocników, to konserwacja basenu zajmie jedynie minimum czasu. Podstawą oczyszczania każdego basenu jest dobrej jakości system filtracyjny. Przy basenach o mniejszej objętości do 4 - 6 m3 wystarczające jest urządzenie filtracyjne z tzw. wkładem kartuszowym, przy większych basenach konieczne jest zastosowanie piaskowego urządzenia filtrującego, które oferuje zarazem inne zastosowanie. Poza dobrej jakości wynikami procesu filtracyjnego oferuje również możliwość podłączenia paneli słonecznych albo odkurzaczy basenowych.

Odkurzacz basenowy

Skutecznym pomocnikiem w zmaganiu się o czystość basenu będzie dla Państwa odkurzacze basenowe. Doskonale odkurzą zanieczyszczenia z dna basenu i oczyszczą jego powierzchnię. Do wyboru są odkurzacze ręczne, półautomatyczne i automatyczne. Odkurzacz ręczny sterowany jest przy pomocy kija teleskopowego, odkurzacz półautomatyczny wprawiany jest w ruch po dnie samoczynnie przy pomocy membrany i podciśnienia z urządzenia filtrującego. Właścicielom większych basenów opłaci się sięgnąć po któryś z wpełni zautomatyzowanych odkurzaczy, które pracują samoczynnie bez konieczności ich obsługiwania.

Plandeka i siatka basenowa

Żaden basen nie obejdzie się bez siatek basenowych. Siatki powierzchniowe znajdą zastosowanie na pływające zanieczyszczenia jak liście, owady itd., z kolei specjalne siatki do dna posłużą do zbierania zanieczyszczeń z dna basenu. W dużym stopniu przyczynicie się Państwo do zachowania czystości basenu, jeżeli zawsze w czasie, kiedy nikt się w nim nie kąpie, zostanie zakryty plandeką. Jeżeli ponadto zastosujecie Państwo plandekę solarną, to podgrzeje ona wodę i w nocy ograniczy utraty ciepła.

Chemia do basenu

Woda w basenie jest zanieczyszczana nie tylko przez brud mechaniczny, który można łatwo usunąć przy pomocy filtra, odkurzacza i siatki, lecz również przez mikroorganizmy w postaci glonów, bakterii i wirusów. Tutaj z pomocą przychodzi odpowiednio dobrana i dozowana chemia do basenu, która zahamuje rozwój mikroorganizmów lub je unicestwi. Zalecane jest stosowanie pływających dozowników środków chemicznych do basenu, które swobodnie pływają po powierzchni, płynnie i równomiernie rozpuszczają chemię po całej powierzchni basenu.

Zapytaj o ofertę cenową lub poradę przy wyborze!

Information about the protection of your personal data

Wiadomość zostanie wysłana na nasz adres e-mailowy, odpowiemy Państwu najpóźniej w przeciągu 3 dni roboczych. Zazwyczaj jednak odpowiadamy do kilku godzin.