Baseny plastikowe

Specjalizujemy się w produkcji basenów plastikowych o różnorodnych kształtach. Wyprodukujemy dla Państwa zarówno baseny plastikowe o tradycyjnych wymiarach i kształtach, jak i nietypowe baseny plastikowe wedle Państwa życzenia. Gwarantujemy bezpłatną dostawę w promieniu 50 km od Kudowy-Zdróje.


Wybór z naszej oferty:

Oferta jest przekrojem wszystkich rodzajów basenów. Mamy więc nadzieję, że uda się Państwu wybrać wymarzony basen!

W przypadku, gdy nasza oferta promocyjnych zestawów basenowych nie spełnia Państwa oczekiwań, proszę się z nami skontaktować, a my pomożemy Państwu w zestawieniu basenu dokładnie według państwa życzenia i wymagań.

Nasze baseny są wzmocnione unikalną konstrukcją przeznaczoną do osadzenia w betonie. Część pionowa konstrukcji wzmacniającej basenu wykonana jest z materiału o grubości 8 mm, szerokości 80 mm w odległości co 600 mm. Pionowe wzmocnienie jest wyposażone w otwory na stal zbrojeniową, która może zostać dostarczona razem z basenem. Górna część obwodowa konstrukcji wzmacniającej wykonana jest z materiału o grubości 15 mm, szerokości 100 mm.

Plastikowy materiał, z którego wykonany jest basen, pełni jednocześnie funkcję konstrukcji wspornikowej oraz wkładu wodoszczelnego, dlatego nie ma ograniczeń co do właściwości użytkowych basenu, jak ma to miejsce w przypadku basenów innego rodzaju, na przykład basenów z blaszanymi elementami konstrukcji itp.

 

Baseny plastikowe możemy podzielić na:

  • w wersji ze skimmerem,
  • w wersji z rynną przelewową


Wersja klasyczna ze skimmerem

Poprzez skimmer (urządzenie zasysające zanieczyszczenia z powierzchni wody) woda jest zasysana do rurek filtracyjnych, przechodzi przez filtr piaskowy i dyszą wlotową wraca z powrotem do basenu. Rozwiązanie to jest popularne ze względu na mniejsze koszty nabycia.


Wersja z rynną przelewową

Ta wersja basenu robi bardzo LUKSUSOWE wrażenie i da Państwu większy komfort. Poziom wody prokrywa się z górną krawędzią basenu i przecieka do rynny przelewowej. Ponieważ nie odbija się od ścian, to nie tworzą się nieprzyjemne fale. Z rynny przelewowej woda odcieka do zbiornika akumulacyjnego, z którego jest pompą przetransportowana przez filtr piaskowy i dyszami wlotowymi wraca z powrotem do basenu. Taki sposób filtrowania wody jest o wiele bardziej skuteczny.